Ülkemizde çağın teknik durumları, çevre verilenin degerlendirmesiyle koşullarına uygun, bir estetik düzen sağlanamamıştır. Adeta memleket çelişkiler müzesi haline getirilmiştir.

Ne ulusal nede çağdaş olan uygunsuz yığınlar haline gelmiştir. Böyle gittiği sürece mimar ve kamu arasında ne ortak bir beyin ne de dialog kurulabilmektedir. Yurdumuzda ulusal akımın yanı sıra evrensel, yani uluslararası mimarlık türününde yaşaması zorunluluktur. Türk mimarlarının ulusal oldukları oranda çağdaş ve evrensel olmalarıda gerekir. Günaydın İnşaat gerçekleştirdiği her projeye bu bakış açısıyla yaklaşmaktadır. Projelendirmeden uygulamaya her aşamada mükemmel bir işbirliği ve takım ruhu ile çalışmaktadır. Günaydın İnşaat A.Ş. Türkiye’nin her yerinde; bir çok projeye imzasını atmıştır. Bu yapılar; sağlık tesisleri, kültürel elçilikler, idari tesisler, İş merkezleri ve rant tesisleri, terminal ve gümrük tesisleri, tarihi yapı dekorasyon, tadilat ve onarım vs. gibi ana başlıklarda toplanmaktadır. Bu başlıklar altında bir çok eser Günaydın İnşaat A.Ş. imzasını taşımaktadır.

Günaydın İnşaat tüm yapıtlarında kullandığı son derece bilimsel diline rağmen, nerede ise sonsuz bir çeşitliliği gerçeklestirebilme arzusu ve gayreti içerisindedir. Tutucu geneleksellikler içinde, ne de tutucu modern mimar olmaya gerek yoktur.

ZG Mimarlık & Günaydın İnşaat müteahhitliğini gerçekleştirdiği her projeye bu çağdaş bakış açısıyla yaklaş